Fractal Architecture Group Agency
تماس با ما
صفحه اصلی / وبلاگ / مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی

بررسی مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی


یکی از مهمترین نکاتی که برای ساخت و ساز باید به آن دقت داشته باشید بررسی زمان و هزینه در پروژه ساختمانی است. مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی کمک می ‌کند که شما در زمان و هزینه های پرداختی صرفه جویی کنید. اگر کنترل زمان در ساختمان سازی را به افراد حرفه ای بسپارید می توانید با کمترین هزینه ساختمان سازی را انجام دهید.

مشاورانی که کنترل هزینه در ساخت ساختمان را بر عهده می ‌گیرند راهنمایی ‌های لازم را به شما ارائه می دهند. با دریافت راهنمایی های ضروری می توانید سریعتر ساختمان سازی را انجام دهید و هزینه و زمان کمتری را صرف کنید.هر یک از پیمانکاران کنترل هزینه در ساخت ساختمان را به صورت اصولی انجام می دهند.

آنها می توانند جهت کنترل هزینه های ساختمان سازی، راهبردهای مشخص شده ای را معرفی کنند. اولین قدم برای برنامه ریزی و آغاز پروژه ساختمانی شناخت دقیق محدوده پروژه است. این شناخت اطلاعات متفاوتی مانند نام مشاور، نام پروژه، نام پیمانکار، نام کارفرما، مدت انجام پروژه و غیره را شامل می گردد.

بنابراین باید به خوبی این موارد را پیش از ساخت ساختمان بشناسید. در غیر این صورت ساخت ساختمان به درستی و به صورت اصولی آغاز نمی شود.


مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی

مراحل مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی


به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که برنامه ریزی و کنترل پروژه ساختمان سازی در دو حوزه مدیریت زمان و مدیریت هزینه صورت می گیرد. هر یک از این دو حوزه باید به صورت اصولی مورد بررسی قرار بگیرند. برای مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی باید مراحل مدیریت را به خوبی بشناسید.

در این صورت می توانید مدیریت زمان در ساختمان سازی و مدیریت هزینه در ساخت ساختمان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. برای اینکه زمان انجام دادن ساختمان سازی را به حداقل برسانند از راهبردهای مدیریت زمان در ساختمان سازی استفاده می کنند. هزینه های مستقیم و غیر مستقیم در این مدیریت نیاز است که به خوبی بررسی شوند.

مراحل متفاوت مدیریت زمان و هزینه در ساخت ساختمان عبارت است از:


1. تعریف کردن هر یک از فعالیت های ساختمان سازی


تعریف فعالیت یکی از مهمترین مواردی به شمار می‌ رود که جهت مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی باید به آن دقت داشته باشید. بعد از اینکه شناخت کلی نسبت به پروژه ساختمان سازی پیدا کردید تعریف هر یک از فعالیت های اجرایی را باید انجام دهید. تقسیم بندی فعالیت های اجرایی امر بسیار مهمی می باشد.

جهت تقسیم بندی هر یک از فعالیت ها نیاز است که اهداف جزئی و همچنین اهداف کلی پروژه ساختمان سازی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال برای ساخت آپارتمان ۱۰ طبقه نیاز است که مصالح زیادی فراهم شود. همچنین برای مدیریت زمان در ساختمان سازی نیاز است که تعداد زیادی نیروی انسانی را جهت آماده‌ سازی پروژه استخدام کنید.

تمامی این نیروها برای انجام دادن وظایف خود نیاز است که آموزش های لازم را دریافت کنند. مدیریت هزینه در ساخت ساختمان باید سازماندهی گردد. برای این منظور نیاز است که ابتدا هدف کلی ساختمان سازی را بشناسید. فعالیت های کوچک تر و همچنین قابل کنترل تر را می توانید تقسیم نمایید. پس از آن، زمان و بودجه مورد نظر خود را جهت فعالیت برآورد کنید.


بررسی زمان و هزینه در پروژه ساختمانی

2. بررسی کردن ارتباط هر یک از فعالیت ها


مرحله بعدی که برای بررسی زمان و هزینه در پروژه ساختمانی باید در نظر گرفته شود ارتباط فعالیت ها است. بسیاری از فعالیت های ساختمان سازی دارای یک رابطه پیش نیاز تاخر و تقدم هستند. این رابطه باید به درستی مورد بررسی قرار بگیرد و شناسایی شود. به عنوان مثال فعالیتی که مربوط به نصب تاسیسات برقی هر یک از ساختمان ها است نیاز است که بعد از دیوار چینی انجام شود.

به همین دلیل بعد از تعریف کردن فعالیت های پروژه ساختمان سازی نیاز است که ارتباط بین این فعالیت ها به طور دقیق مشخص گردد. این کار را باید بر اساس مطالعه اسناد، تجربه و همچنین شیوه اجرای پروژه انجام دهید. دقت و خلاقیت مدیر برای مدیریت هزینه در ساخت ساختمان و مدیریت زمان در ساختمان سازی باید زیاد باشد.


3. برآورد زمان برای مدیریت زمان در ساختمان سازی


یکی دیگر از مراحلی که جهت مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی باید به آن دقت زیادی داشته باشید برآورد زمان است. منظور اصلی از برآورد زمان تخمین زدن زمان انجام دادن فعالیت های پروژه ساختمان سازی می باشد. برآورد نمودن زمان فعالیت هایی که شناخته شده است کار دشواری نمی باشد. در واقع فعالیت هایی هستند که تکراری می باشند و آنها را به صورت اصولی انجام می دهند.

شما برای برآورد زمان و مدیریت زمان در ساختمان سازی این نمونه فعالیت ها نیازی نیست که محاسبه بسیار دقیقی داشته باشید. اما برآورد نمودن زمان بسیاری از فعالیت هایی که شناخته شده نیستند به بحث و تبادل و فکر نیاز دارید. برآورد نمودن صحیح زمان انجام دادن فعالیت ها باید طبق تجربه پیمانکار و کارفرما انجام شود. میانگین زمانی که مورد انتظار است باید در نظر گرفته شود و سپس ساختمان سازی آغاز گردد.


زمانبندی پروژه ساختمان سازی - گروه ساختمانی فرکتال

4. زمانبندی پروژه ساختمان سازی


 از دیگر مراحلی که مربوط به بررسی زمان و هزینه در پروژه ساختمان سازی می باشد تهیه زمانبندی پروژه است. بعد از تعریف کردن تمامی فعالیت ها و ایجاد ارتباط بین انواع فعالیت ها باید زمان‌ بندی مناسبی را تهیه کنید. برنامه زمان بندی جهت اجرای پروژه ساختمان سازی باید به صورت اصولی باشد. مدیر پروژه و بسیاری از دیگر مدیران اجرایی ساختمان سازی باید از این زمان بندی به عنوان مهمترین ابزار جهت مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی استفاده کنند.

تعریف نمودن فعالیت ها، ارتباط فعالیت ها و همچنین برآورد زمان به عنوان مراحل زمانبندی پروژه شناخته می شوند. این سه مورد را زمان مدیریت هزینه در ساخت ساختمان و مدیریت زمان در ساختمان سازی باید در نظر بگیرید. در این صورت می توانید زمانبندی پروژه را به صورت اصولی انجام دهید. در صورتی که اطلاعاتی در مورد زمانبندی پروژه ندارید بهتر است که با مشاوران ساخت و ساز مشورت کنید.

هر یک از مشاورانی که ساخت و ساز ساختمان ها را بر عهده می گیرند تمامی نکات مربوط به مراحل زمانبندی را برای کارفرما توضیح می‌ دهند. بر همین اساس کارفرما طبق تعریف فعالیت ها و همچنین برآورد زمان می توانند ارتباط فعالیت ‌ها را بررسی کنند و سپس زماندندی را تشخیص دهند.


کنترل زمان و هزینه در ساخت - گروه ساختمانی فرکتال

5. توالی فعالیت ها برای مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی


 یکی از دیگر مراحل مربوط به مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی، توالی فعالیت ها می باشد. برای بررسی کردن توالی فعالیت ها پرسش های زیادی مطرح خواهد شد. اینکه کدام فعالیت بیشتر از فعالیت های مدنظر اجرا می گردد یکی از مهم ترین پرسش ها به شمار می رود. همچنین اینکه شما بدانید کدام یک از فعالیت‌ ها با فعالیت ‌های مد نظرتان قابل اجرا است بسیار مهم می باشد.

توالی پیدا کردن هر یک از فعالیت‌ ها برای مدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی اهمیت زیادی دارد. هر یک از افرادی که مدیریت زمان در ساختمان سازی و مدیریت هزینه در ساخت ساختمان را برعهده دارند می توانند توالی فعالیت‌ ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. این مسئله که ارتباط هر یک از فعالیت های ساختمان سازی با یکدیگر را بشناسید بسیار مهم است.

تنها در این صورت است که می توانید مدیریت زمان در ساختمان سازی و مدیریت هزینه در ساخت ساختمان را انجام دهید. دقت داشته باشید که چالش های ساختمان سازی روز به روز افزایش پیدا می کند. بنابراین راهبردهای کنترل زمان و هزینه جهت ساختمان سازی باید آپدیت شوند. در این صورت بهترین راهکارها برای صرفه جویی در زمان و هزینه ساختمان سازی، اجرا می گردند.


جمع بندی

 به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که زمان و هزینه در پروژه ساختمانی به عنوان مهمترین چالش و دغدغه‌ کارفرما شناخته می‌ شود. اگرمدیریت زمان و هزینه در پروژه ساختمانی را به افراد متخصص بسپارید خیالتان راحت خواهد بود. افراد متخصص قادر هستند مدیریت زمان در ساختمان سازی و مدیریت هزینه در ساخت ساختمان را به صورت اصولی انجام دهند. آنها تمامی نکات و روش هایی که برای ساخت ساختمان وجود دارد را می شناسند. به همین دلیل تمامی مشورت های ضروری و مورد نیاز را تحویل تان می ‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *