Fractal Architecture Group Agency
تماس با ما
صفحه اصلی / درباره ما / تحقیق و توسعه

سیاست تحقیق و توسعه (Research & Development) در گروه ساختمانی فرکتال بر پایه توسعه شهری، تحرک پایدار، مسئولیت زیست محیطی، عملکرد انرژی ساختمان ها و زیرساخت ها است.

توسعه شهری مبتنی بر دغدغه های مهندسی، معماری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است؛ توسعه ای که نیازهای زمان حال را بدون به خطر انداختن توانایی نسل های آینده برای برآوردن نیازهای خود برآورده می کند. ما به عنوان یک گروه ساختمانی و با شناخت شرایط اقلیمی و انرژی های تجدیدناپذیر کشور عزیزمان ایران وظیفه خود می دانیم با نگاه به آینده در تلاش باشیم تا با استفاده از علم و تکنولوژی بتوانیم در جهت پیشبرد این عوامل عمل کنیم.

واحد تحقیق و توسعه (R&D) در گروه ساختمانی فرکتال، هسته اولیه فعالیت های تحقیقاتی در صنعت ساختمان می باشد. این واحد به طور عمده فعالیت هایی از قبیل ارتقاء کیفیت ساخت، بهینه سازی فرآیندها، انتقال و جذب فناوری ها، کسب دانش فنی برای ساخت و … را در چارچوب سیاست های این شرکت دنبال می کند.

از مهم ترین نکات مورد توجه در بخش تحقیق و توسعه هوشمندسازی ساختمان ها و ساخت ساختمان های سبز می باشد.

در جوامع امروزی به دلیل درگیر شدن بسیاری از زمان افراد با دغدغه های کاری هوشمندسازی کمک می کند تا هنگام استراحت در محل سکونت وقت کمتری از ساکنان ساختمان گرفته شود و آنها با فراغ بال بیشتری به استراحت و اوقات فراغت خود بپردازند.

اهمیت ساخت ساختمان های سبز نیز به دلیل کاهش در مصرف انرژی و ذخیره انرژی برای آیندگان به عنوان میراثی بزرگ و کمک به کمتر شدن آلودگی هوا با توجه به شرایط اقلیمی کشور عزیزمان ایران می باشد.

مهندسان ما در تلاش هستند تا فعالیت های آنان از ایده و طراحی، ساخت و ساز، بهره برداری، نگهداری و تعمیر با محیط زیست سازگار باشد.

هوشمندسازی ساختمان ها

امروزه تکنولوژی در صنعت ساختمان بیش از هر زمان دیگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این راستا تیم تحقیق و توسعه گروه ساختمانی فرکتال نیز با توجه ویژه به این مبحث سعی بر این دارد تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بومی سازی آن با فرهنگ اصیل ایرانی از آن در ساختمان های خود بهره ببرد.

ماهیت سیستم های مدیریت ساختمان و ساختمان های هوشمند در فناوری های کنترلی ساختمان های گروه ساختمانی فرکتال امکان یکپارچه سازی، اتوماسیون و بهینه سازی تمام خدمات و تجهیزاتی را که خدمات ارائه می‌کنند و محیط ساختمان مربوطه را مدیریت می‌کنند، می دهد. این هوشمندسازی باعث بهبود مدیریت انرژی و کنترل ساختمان می شود.

عملکرد این فناوری ها به صورت مرکزی می باشد؛ با استفاده از یک مدیریت متمرکز می توان از هوشمندسازی برای:

  • نظارت، کنترل و بهینه سازی خدمات ساختمان
  • حفظ و ایجاد امنیت
  • سیستم های گرمایشی و سرمایشی
  • تهویه، فیلتراسیون و کنترل آب و هوا
  • حضور و غیاب کارکنان

و …

استفاده کرد.

ساختمان سبز

گروه ساختمانی فرکتال در تلاش است تا با توجه به اهمیت محیط زیست در زندگی شهری ساخت خانه های سبز را نیز ترویج دهد. با توجه به آمارهای آژانس بین المللی انرژی که حاکی از مصرف 40% از سرانه انرژی مصرفی جهان توسط ساختمان ها می باشد، مهندسان این گروه با بررسی زمین مورد نظر و قرارگیری آن در جهت نور خورشید، استفاده از مصالح و متریال های مناسب و ایجاد بام سبز به عنوان عایق انرژی در مصرف آن صرفه جویی کند و آسیب کمتری به محیط زیست برساند.

نقدی که به ساختمان های سبز می شود این است که به دلیل استفاده از ابزار و تکنولوژی های مدرن هزینه نگهداری آنها بالاست؛ اما به این نکته توجه نمی شود که این هزینه در مقابل هزینه چرخه زندگی بسیار ناچیز است و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه هزینه استفاده از آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *